Podział bielizny termoaktywnej w Wikipedii
Bieliznę termoaktywną dzieli się zwykle pod kątem tego jaki zapewnia ona komfort cieplny, gdyby zastosować ją bez pozostałych warstw ubraniowych. Zwykle czym większy komfort, tym jest ona grubsza i jednocześnie tym gorzej odprowadza wilgoć:
bielizna cienka - nie zapewnia sama prawie żadnego komfortu cieplnego, za to najlepiej odprowadza wilgoć - zalecana jest do intensywnego wysiłku fizycznego
bielizna średnia - zapewnia umiarkowany komfort i jednocześnie umiarkowanie dobrze odprowadza wilgoć
bielizna gruba - zapewnia dość duży komfort cieplny, ale słabo odprowadza wilgoć, dlatego stosuje się ją w sytuacjach wymagających pozostawania długo w nieruchomej pozycji - szyje się z niej np. specjalistyczne, wysokogórskie, jednoczęściowe piżamy.
Oprócz tego niektóre rodzaje bielizny termoaktywnej zapewniają też, pewną minimalną ochronę od wiatru oraz ochronę antybakteryjną.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielizna_termoaktywna
Gdzie stosuje się materiały termoaktywne?
Odzież termoaktywna jest stosowana szerzeń niż się na pierwszy rzut oka wydaje. Noszą ją nie tylko sportowcy, ale też alpiniści i innych ekstremalnych dziedzinach. Co ciekawe taką odzież wykorzystuje się również w oddziałach specjalnych policji, straży pożarnej i oddziałach wojska.
Nic dziwnego, że bielizna i odzież tego typu zdobyła tak szerokie gro użytkowników. Szczególnie dla użytku w służbach publicznych, gdzie ważny jest każdy aspekt wygody i komfortu przez noszących je funkcjonariuszy.
Kupujemy odzież termoaktywną
Łyżwy, czy narty to coś co pewnej grupie osób nieodzownie kojarzy się z sezonem zimowym i właśnie z tych powodów na niego czekają. Oczywiście czekanie poprzedzają porządnym przygotowaniem się do owego sezonu, zarówno w sprzęt jak i w odpowiednią formę. Coraz więcej ludzi inwestuje w odzież termoaktywną, aby jeszcze zwiększyć swój komfort podczas długiego i intensywnego, zimowego szaleństwa.
Dobre zestawy odzieży termoaktywnej mogą nas nieźle pociągnąć po kieszeni, jednak zwracając uwagę na ich wysoka jakość oraz zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego- warto. Ubranie nie będzie się lepić do skóry, a i trudniej będzie o jakieś odparzenia, czy zaczerwienienia od potu.