O wizycie w salonie kosmetycznym

wiście współcześnie problem walki z niedoskonałościami cery może być szybciej wyeliminowany z tego względu, że na rynku dostępne są różnego rodzaju produkty i specyfiki ułatwiające to zadanie, jednak nie zawsze są one wystarczając

O wizycie w salonie kosmetycznym

Zabiegi kosmetyczne na co dzień

Nasza cera jest codziennie narażona na działanie różnych czynników, które mogą ją podrażnić, spowodować, że będzie zaczerwieniona, czy zanieczyszczona. Oczywiście współcześnie problem walki z niedoskonałościami cery może być szybciej wyeliminowany z tego względu, że na rynku dostępne są różnego rodzaju produkty i specyfiki ułatwiające to zadanie, jednak nie zawsze są one wystarczające. Dlatego ważne jest także korzystanie z tego rodzaju rozwiązania, jakim są zabiegi kosmetyczne wykonywane w profesjonalnych salonach. Mogą być to zabiegi oczyszczające, ujędrniające czy wyrównujący koloryt cery. Mogą ją także nawilżyć, czy zregenerować.


Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją. Kosmetolog przeprowadza wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz włosa, gdyż od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. U pacjentów, u których nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, zostaje wykonana próba laserowa.

Osoba, u której ma być przeprowadzony zabieg, musi spełnić kilka warunków. Najważniejszym z nich jest, żeby nie opalała się przynajmniej przez miesiąc przed planowanym zabiegiem. Poza tym skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha lub podrażniona; nie można stosować kremów depilujących na jeden tydzień przed zabiegiem; nie można stosować kremów lub maści zawierających witaminy A i C, retinol, izotretynoinę lub kwasy owocowe w miejscu depilowanej powierzchni na około 4 tygodnie przed każdym planowanym zabiegiem, leków uczulających na słońce, herbatek ziołowych zawierających dziurawiec lub nagietek.

Po zabiegu naturalnym objawem jest obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach lub do 2?4 dni. W tym czasie skórę należy traktować bardzo delikatnie. Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie dezodorantów, ciało należy myć żelem bezmydłowym, tonikiem lub mleczkiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą; nie wolno stosować dezodorantów ani antyperspirantów (jeżeli depilacja dotyczyła pach), zamiast tego można stosować zasypkę lub kremy z alantoiną lub dekspantenolem. Po myciu skórę należy delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób; preparaty o działaniu złuszczającym można stosować dopiero po upływie przynajmniej dwóch tygodni od zabiegu. Miejsc depilowanych przez dwa tygodnie po zabiegu nie można też opalać.

Kolejne zabiegi depilacyjne należy powtarzać co 4?8 tygodni (zależnie od części ciała i cech indywidualnych), aż do uzyskania odpowiedniego efektu.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja_laserowa


Znaczenie depilacji

Depilacja ? termin określający usuwanie owłosienia poprzez wyrywanie go. Można wyodrębnić zabiegi depilacji:

czasowej
usuwanie mechaniczne
depilacja woskiem
depilacja maszynką/żyletką (golenie)
depilacja pastą cukrową
depilacja depilatorem
nitkowanie
metody chemiczne
pianka
krem
żel
trwałej
depilacja laserowa
depilacja IPL ( Intense Pulsed Light)
depilacja ELOS ( Electro-Optical Synergy)
Wprowadzenie metod trwałego usuwania owłosienia spowodowało rozdzielenie metod depilacyjnych na depilację (usuwanie części włosa znajdujących się nad powierzchnią skóry) oraz epilację,

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja



© 2019 http://kwiaciarniaart-dd.com.pl/